Kaspersky’den ücretsiz antivirüs yazılımı


Kaspersky’den ücretsiz antivirüs yazılımı

Kaspersky uzun süreli test sürecinin ardından tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek antivirüs yazılımını sundu. Öte yandan bunun küçük bir bedeli olacak.

Kaspersky 1,5 yılı aşkın süredir belirli bölgelerde ücretsiz olarak sunacağı Kaspersky Free antivirüs yazılımının test sürecini gerçekleştirmişti. Sonunda, Kaspersky’nin ücretsiz antivirüs yazılımı kademeli olarak tüm dünyanın kullanımına açılıyor.

Kaspersky Free indirmeye hazır!

İlk olarak deneme sürecinde sadece Rusya, Ukrayna, Belarus, Çin ve İskandinav ülkelerinin kullanımına açılan Kaspersky Free, 4 aylık süre zarfında tüm dünyanın kullanımına sunulmuş olacak. Şirketin sunduğu takvimde ülkemiz için bu tarih 5-7 Eylül arasında gözüküyor.

 

Bu ücretsiz sürümde VPNEbeveyn Kontrolleri ve Çevrimiçi Ödeme Koruması gibi özellikler sunulmazken; dosya ve e-posta taramainternette koruma sağlama ve zararlı yazılımları karantinaya alma gibi bilgisayarınızı korumak için gerekli temel özellikler sağlanmakta. Ek olarak, Kaspersky Free sistem kaynaklarını sömürmemek konusunda da iddialı.

Diğer ücretsiz antivirüs yazılımları gibi reklamlar kullanıcıyı boğmamak hedefinde olan Kaspersky, bunun yerine katkıda bulunduğunuz verilerleürünlerindeki makine öğrenimini geliştirmek niyetinde. Yazılımın daha fazla bilgisayara kurulmasıyla daha fazla kullanıcıyı koruma kalitesinin de büyük veri sayesinde artacağı düşünülüyor.

Kaspersky Free web sayfasına bu adresten erişebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir