YouTube Para Kazanma


YouTube Para Kazanma Şartlarını Değiştirdiğini Açıkladı

 

Google’ın sonrasında çok büyük bir gelişim gösteren YouTube, şu an için sadece video platformları arasında değil sosyal medya uygulamaları arasında da en çok kullanılan platformlardan biri haline gelmeye başladı. Çok hızlı bir yükseliş gösteren video platformunun bu kadar çok ilgi görmesini sağlayan ise tabii ki içerik sağlayıcılar.

Hemen her alanda içerikler üretilmesini sağlayan YouTuberlar sayesinde, uygulamanın çok hızlı bir şekilde büyüdüğü ve hemen her alana hitap ettiğini görüyoruz. Tabii ki bunun karşılığı olarak video platform devi de içerik sağlayıcılara belli ücretler ödüyor. Bu kullanıcılara reklamlardan pay veriliyor. Fakat son dönemde sistemin biraz olsun kontrolden çıkması nedeniyle YouTube tarafından yeni kararlar alındığı ve reklam gelirleri sisteminin değiştiğini de belirtelim.

4000 saatlik izleme süresini elde ettikten sonra para kazanma için reklam özelliğinin devreye girdiğini göreceksiniz. Bunun 12 aylık yani son 1 yıllık süreçler halinde olması gerekiyor Aksi halde para kazanma sisteminin açık olmayacağını belirtelim. 4000 saatlik toplam izlenme süresi de tek kriter değil.

Bunun dışında para kazanmak isteyen kullanıcıların 1000 aboneye sahip olması gerekiyor. 1000 aboneye sahip olunmaması durumunda da izleme sayısı tutturulmuş olsa bile yine reklam gösterme özelliği kullanıma girmeyecek. Google’ın yeni sistemi bu şekilde açıklandı. Bunun dışında uygulamanın kazanç oranlarında ise bir değişiklik yapılmadığını belirtelim.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir